טיפול בדיכאון

טיפול זוגי

במשך השנים צברתי ניסיון רב של טיפולים וייעוצים לבני זוג במצבי חיים שונים, במשברים ובפרידות. הטיפול הזוגי מפגיש את שני בני הזוג בחדר הטיפולים ביחד עם פסיכולוג על מנת להתמודד עם מגוון רחב של נושאים ובעיות: בניית זוגיות, הריון ,לידה והרחבת המשפחה כמו גם משברים ופרידות.

מאפייני טיפול זוגי

בתחילת הטיפול דגש העיקר הוא על יצירת תקשורת פתוחה ואמינה. בהמשך, נחקרת ההסיטריה של הזוגיות והסיבות שבגלל הזוג החליט שצריך לקבל טיפול זוגי.
התהליך הינו הדרגתי ומתון ומושם דגש על כבוד הדדי, הגינות ונתינת מרחב לכל אחד מבני הזוג. גמישות טיפולית מאפשרת פגישות זוגיות ו/או אישיות בהתאם לנסיבות חייהם ולאופי הבעיות שעימן מתמודד הזוג. לעיתים הטיפול הזוגי קצוב בזמן ולעיתים הוא ממושך – על-פי צרכי המטופלים.
טיפול זוגי בקריות ניתן לטווח רחב של בעיות , החל מתהליכי בניית הקשר חברות, מגורים משותפים, החלטה בדבר נישואין, וכו' (דרך בעיות ומשברי נישואין, התמודדות עם הרחבת המשפחה כמו גם בעיות ומשברי פרידה.)

טיפול זוגי פרטני

לכל זוג הפונה לקבלת עזרה, מותאם טיפול אישי אשר לוקח בחשבון הן את היחיד וצרכיו והן את הזוגיות. בהתאם לבעיות ולתכנים שעולים בפגישות הראשונות מתגבש הקו הטיפולי וניתן להעריך אם מדובר בטיפול זוגי קצר או ממושך.
אני מאמין בצורך לשמר, לחזק ולבנות זוגיות. יחד עם זאת, לזוגות המרגישים חוסר התאמה ו/או חוסר יכולת להמשיך ביחד אנו מוכנים לעזור ולהיפרד באווירה טובה ובהסכמה. הטיפול, בעת פרידה ולאחריה, יכול להיות האמצעי להתגבר ולהתחזק בעקבות משבר גירושין, והמאפשר טיפוח קשר אישי ואיכותי של כל הורה בנפרד עם הילדים.
אם בכל זאת החלטתם על גירושין, סביר להניח שפחדים רבים וחששות יתעוררו ואף יציפו. אבל, הפחד הוא לא אויב. הפחד מכוון אותנו להחלטות ולמעשים – כמו למשל לפגוש ולהכיר בני זוג בעזרת אתר היכרויות באינטרנט, כמו גם פנייה לטיפול פסיכולוגי לסיוע התמודדות וצמיחה".