טיפול בדיכאון

דיכאון

דיכאון הוא מצב בוא אתה נוטה למחשבות שליליות ולמצבים נוספים. נשים לוקות בדיכאון ביחס כפול מגברים בעיקר בתקופת הפוריות. האגודה הפסיכיאטרית האמריקאית הגדירה את הדיכאון בצורת האלמנטים הבאים:
   – דיכאון המלווה בחוסר תיאבון הגורם להורדה במשקל, או תיאבון יתר הגורם להעלאה מהירה במשקל
   – נדודי שינה או יתר שינה
   – מחשבות הולכות וחוזרות על מוות או התאבדות
   – חוסר בפעילות גופנית
   – חוסר יכולת לחשוב
   – תחושת חוסר ערך או רגשות
   – ירידה בחשק המיני
   – ירידה בתחושה של הפעילויות היומיומיות
אם יש לכם 5 מתוך 8 הסימפטומים הנל הרי שאתם לוקים בדיכאון. דיכאון מג'ורי המכונה גם דיכאון חריף, דיכאון קליני, דיכאון חמור… הוא דיכאון המלווה במצבור של סימפטומים המפריעים ליכולת העבודה,  לשינה וגורמים להפרעות אכילה באורח החיים היום יומי שלנו.

הסימפטומים לדיכאון חמור זה הם

   – מצב רוח ירוד במשך כל היום, אצל ילדים ובני נוער יכול להתבטא ברגזנות
   – ירידה בהנאה בפעילויות השגרתיות היומיות שנהגו לספק לנו עניין והנאה
   – ירידה משמעותית במשקל ללא דיאטה או פעילות פיזית
יש לא מעט מקרים בחיינו בהם אנו זקוקים לטיפול פסיכולוגי אשר יעזור לנו להתגבר על דיכאון קטן או חמור בהתאם לסימפטומים המאופיינים אצלנו. כמובן שלא כל אחד נקלע למצב של דיכאון אבל בעידן של היום, רבים מחייהם של אנשים מתבזבזים על דיכאון.
אפשרויות הטיפול בדיכאון הינן רבות ומגוונות. יש גם סיפורי אהבה שגרמו לדיכאון אחרי גירושין.
ניתן לטפל בדיכאון בעזרת ריפוי הוליסטי, המציע לאנשים אפשרות לחזור את המקרים מהם נגרם הדיכאון ולטפל בשורשי הבעיה על סביבתם ההתנהגותיות והרגשיות שגרמו לדיכאון.
דמיון מודרך עשוי לשנות דפוסי התנהגות המאופיינים בחוסר אונים או חוסר תקווה. כאשר המטופל מגיע למצב של ריקון המחשבות בראש, המטופל חוזר אל עברו בעזרת המטפל, שם הוא מזהה את הבעיה ולומד להתמודד איתה בדרך אחרת שאיתה הוא מתמודד עם דברים אחרים דומים לבעיה.
הילינג יכול לעזור ולתת נקודות אור למטופל ולתקשורת הבינאישית שלו עם אנשים ובכך לגרום לו לצאת מהדיכאון ולהיפתח לאנשים ולסביבה.
לעיתים שיחות אינן מספיקות כדי לטפל בסוגי דיכאון מסוימים ולכן פותחו שיטות רבות נוספות לטיפול בדיכאון לכל סוגיו. במידה ונקלעתם לדיכאון, כדי לפתור אותו יהיה עליכם לגשת אל הטיפול המתאים ביותר עבורכם בהתאם למצבכם ולנסות אפילו שיטות טיפול שונות בכדי להגיע לאיזון הנפשי שלכם ולהירפאות.